دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 مطالعه ارتباط بین مدیریت سود و جنسیت مدیران شرکت های پذیرفته شوده در بورس اوراق بهادار تهران

قسمتی از متن پایان نامه :

– فلسفه مدیریت سود

فلسفه مدیریت سود، بهره گیری از انعطاف پذیری روش های استاندارد و اصول پذیرفته شده حسابداری می باشد. البته تفسیرهای گوناگونی که می توان از روش های اجرایی یک استاندارد حسابداری برداشت نمود، از دیگر علت های وجود مدیریت سود می باشد. این انعطاف پذیری دلیل اصلی تنوع موجود در روش های حسابداری می باشد.

در زمانی که تفسیر یک استاندارد بسیار انعطاف پذیر می باشد، یکپارچگی داده های ارائه شده در صورت های مالی کمتر می گردد. اصول تطابق و محافظه کاری نیز می تواند باعث مدیریت سود گردد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

بنا به گفته گتشو (1986) شرکت کار بایستی سود سه ماهه نخست سال مالی خود را بدون اضافه کردن به موجودی نقد و تنها با بهره گیری از روش های تعهدی حسابداری استهلاک، معافیت های مالیاتی سرمایه گذاری ها و به حساب دارایی بردن بهره، افزایش داد.

مدیران شرکت تأکید کرده اند که این کار برای ارائه صورت های مالی واقعی تر و قابل مقایسه کردن صورت های مالی شرکت با سایر شرکت ها در صنعت مشابه، صورت گرفته می باشد.

تحلیل گران مالی و حسابرسان از این پدیده به عنوان « ترفند حسابداری » نام می برند. این در حالی می باشد که تمامی این اقدامات در چارچوب اصول پذیرفته شده حسابداری صورت گرفته می باشد. پژوهش ها نشان می دهد که مدیران شرکت ها از روی قصد، سودهای گزارش شده را با بهره گیری از انتخاب سیاست های حسابداری خاص خود تغییر در برآوردهای حسابداری و اقلام تعهدی، دستکاری
می کنند تا به هدف های مورد نظر خود برسند (میلروجون، 402 و 2001).

تحلیل گران مالی انتظار دارند که شرکت ها به پیش بینی های انجام گرفته برسند و مغایرتی نداشته باشند، این مهم برای شرکت هایی که قابل اتکاتر هستند، بیشتر صادق می باشد. تحلیل گران مالی و سرمایه گذاران از انحراف میان مقادیر پیش بینی شده و واقعی بسیار ناخشنود خواهند گردید (کولینگ وود، 2001).

از این مغایرت ها در خصوص مدیریت سود، بیشتر بهره گیری می گردد. در مغایرت منفی، صاحبان سود، مدیریت سود را تقلب می دانند. در حالی که در مغایرت مثبت، مدیریت سود را اقدامی بدون مشکل و طبق صلاحدید مدیریت قلمداد می نمایند (فریدسون و آلوارز، 2002).

بر خلاف اینکه اثر افراد هموارسازی را سوء بهره گیری از چارچوب الزامات قانونی و حسابداری اقدام به بیشتر کردن ارزش شرکت تحت نظر خود، بهره گیری می نمایند (کیرشنهاتیر و ملومند، 2002). پیش روی اگر داده های آورده شده در صورت های مالی به زیان صاحبان سود تغییر کند، تقلب مدیریت در جهت مقاصد فردی اش به شمار می رود.

هانت، مدیر و شلوین (1997) مطالعه کرده اند که آیا صلاحدید مدیریت که در مدیریت سود اعمال می گردد، بر ارزش شرکت اثری دارد یا خیر. یافته های پژوهش های آنها نشان دادن رقم پایین تر برای سود حاصل از اقلام معوق، باعث افزایش ارزش بازار سرمایه می گردد. عیان می باشد هنگامی که نظرات شخصی مدیریت باعث کاهش سود می گردد یا یکپارچگی داده های ارائه شده در صورت های مالی تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

« بازی با ارقام مالی » (نامی که گاهی اوقات برای مدیریت سود به کار می رود)
می تواند تأثیر کاملاً منفی در هنگام کشف شدن باقی گذارد.

با بهره گیری از حسابداری مدیریت سود، مدیریت می تواند تصورات سایرین نسبت به عملکرد شرکت اش را تغییر دهد. ارزیابی قدرت سودآوری شرکت ممکن می باشد به اشتباه تعبیر گردد و باعث تعیین نامناسب قیمت اوراق بدهی و سرمایه گردد. هنگامی که اشتباهاتی کشف می گردد، شرکت دیگر اطمینان بازار را به دست نخواهد آورد و این باعث کاهش شدید قیمت اوراق بدهی و سرمایه اش خواهد گردید (مافورد و کومیسکی، 8 و 2002).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف پژوهش

هدف اصلی ) مطالعه ارتباط بین مدیریت سود و جنسیت مدیران شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

اهداف کاربردی ) جلب توجه هیئت مدیره به موضوع سود آوری و افزایش ارزش سهام و منافع ذی نفعان نکته مهمی می باشد که شرکت های سهامی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار کوشش می کنند گاهی اوقات ازطریق مدیریت سود ، این اهداف محقق گردد. یعنی مدیران شرکت ها با بهره گیری از روش های مختلف حسابداری سود را به اندازه هدف گزارش شده برسانند.

در این پژوهش اثر عامل جنسیت مدیران در بهره گیری از مدیریت سود مورد مطالعه قرار می گیرد.

1-5- سوال پژوهش

آیا بین مدیریت سود و جنسیت اعضای هیئت مدیره شرکت ارتباط معناداری هست؟ به بیانی دیگر آیا مرد یازن بود ن مدیران شرکت عامل تعیین کننده درمدیریت سود می باشد؟