دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 تحلیل سطوح دانشی و بینشی کشاورزی پایدار در بین شالی­کاران

قسمتی از متن پایان نامه :

اهمیت توجه

جان مکسول (2003) می­گوید: «توجه همواره یک پای تیم رهبری می باشد و در کارها تأثیر دارد. موفقیت هر تیم فقط در گرو داشتن استعداد نیست. داشتن استعداد لازم می باشد اما کافی نیست. بدون استعداد نمی­توان پیروز گردید اما با داشتن استعداد هم می­توان باخت. آن چیز که برد را، با داشتن استعداد تضمین می ‌کند توجه برد می باشد» (امینی، 1384).

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

مکسول در بخش دیگری از کتاب خود می­گوید: توجه بشر، با استعداد و ظرفیت او ارتباط مستقیم دارد. توجه در دراز مدت قابل پرده­پوشی نیست و آنقدر با حجاب میجنگد تا به­گونه طبیعی جلوه­گر گردد. بشر نمی­تواند در درون دچار تلاطم باشد اما در بیرون آرام و بی­حرکت بماند. توجه بعضی­ها در هر فرصتی که پیش می­آید برای آنها مشکل­ساز و دردسرآفرین می­گردد اما برای دیگران مشکل به فرصت تبدیل می­گردد. برای فهم بهتر اثر توجه در زندگی افراد به هفت نکته بدیهی زیر توجه کنید:

 1. توجه ما شیوه برخورد ما با زندگی را مشخص می­کند؛ توجه ما نمایانگر توقع ما از زندگی می باشد. ریشه بسیاری از معضلات در این می باشد که بعضی منتظرند دنیا به کام آنها تغییر کند.
 2. نگاه و توجه ما تکلیف روابطمان را با مردم معلوم می­کند؛ برقراری ارتباط مناسب در جهان کنونی الزامی می باشد زیرا گرچه با بعضی به­هیچ وجه نمی­توان کنار آمد، بدون آنها نیز کاری از پیش نمی­رود.
 3. معمولاً تنها فرق بین موفقیت و شکست، نوع نگاه می باشد؛ شایستگی و لیاقت در موفقیت بشر تأثیر مهمی دارد، اما موفقیت یا شکست بیشتر تابع توجه ذهنی می باشد، نه شایستگی ذهنی. تفاوت آدم­ها با هم جزیی می باشد اما همان تفاوت جزیی موجب بروز اختلاف­های کلی می­گردد. این تفاوت جزیی همان توجه می باشد.
 4. نوع توجه اولیه در انجام هر کار، در نتیجه آن اثر قطعی دارد، اثری مهم­تر از هر اثر دیگر؛ وجود توجه درست در شروع کار ضامن موفقیت در نتیجه آن کار می باشد. چیزهای خوب به نتیجه خوب ختم می­شوند.
 5. توجه ما می­تواند گرفتاری­ها و ناملایمات را به خیر و رحمت مبدل کند؛ فرق فرصت و مانع تنها در دید ما نهفته می باشد. هر فرصتی مشکلاتی به همراه دارد و هر مشکلی فرصتی درون خود دارد. افراد بزرگ در کوره رنج­ها و کمبودها آب­دیده شده­اند.
 6. توجه ما می­تواند آینده­ای بسیار نویدبخش برایمان به ارمغان بیاورد؛ دورنما و چشم­اندازهای سازنده و نویدبخش ما را کمک می­کند تا به نتایج نامعمول و غیرعادی برسیم. افراد دارای این توجه گاهی درک نمی­شوند و بدون مرز خوانده می­شوند. در واقع اینها مرزهای خود را دارند، اما تا رسیدن به آن مرزها در مسیر موفقیت می­تازند.
 7. خوبی توجه شما بی­حکمت نیست زیرا شما هم انسانی مذهبی هستید؛ گناهان کبیره همگی تابع توجه، انگیزه­ها و افکار باطنی هستند. افراد خشک­مغز بیشتر گرفتار افکار باطنی هستند. توجه سست ما را به جایی می­برد که نمی­خواهیم (امینی، 1384).

مطالعه توجه­های افراد در زمینه ­های مختلف از این جهت مهم می باشد که به مدیران و مجریان کمک می­کند از طرز تفکر کنش­گران درمورد موضوعات مشخص مطلع و آگاه شوند (صدیقی و احمدپور کاخک، 1384).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

1-1-    اهداف پژوهش

هدف کلی از اجرای این پژوهش، مطالعه دانش و بینش شالی­کاران شهرستان تالش پیرامون کشاورزی پایدار می­باشد. بر این اساس اهداف اختصاصی مورد نظر در این پژوهش عبارت­اند از:

 1. مطالعه ویژگی های فردی و حرفه­ای شالی­کاران شهرستان تالش.
 2. مطالعه ویژگی اقتصادی – اجتماعی شالی­کاران شهرستان تالش.
 3. شناسایی مهم­ترین عوامل تاثیر گذار بر بینش و دانش شالی­کاران در خصوص کشاورزی پایدار
 4. مطالعه اندازه دانش و بینش شالی­کاران در زمینه فن­آوری­های کشاورزی پایدار

1-2-    سوالات پژوهش

 1. اندازه دانش وبینش شالی­کاران در خصوص کشاورزی پایدار چگونه می باشد؟

2. اندازه دانش و بینش شالی­کاران در زمینه فن­آوری­های کشاورزی پایدار چگونه می باشد؟